Strateegia ja prioriteedid

2024. aastal keskendume konkurentsijärelevalve tõhustamisele, seda eelkõige nendes valdkondades, kus amet viib läbi nii korralisi kui ka erakorralisi turuanalüüse. Lisaks on strateegiline valik, et tegeleme teadlikkuse tõstmisele ja kompetentside kasvatamisele suunatud tegevustega. Avasime meie oma majasise konkurentsiakadeemia, mille esmane eesmärk on kasvatada sisemisi oskuseid ja pädevust, aga mille puhul näeme potentsiaali enamaks ja loodame varsti olla valmis selle kaudu teadlikkuse tõstmisele suunatud tegevusi ellu viima ka laiema avalikkuse jaoks, sest ennetada on alati lihtsam ja odavam kui järelevalvet teha ja sanktsioneerida.

Eelseisvate aastate strateegia, mis ulatub aastatesse 2024–2027, keskendub järelevalveprotsesside ümberkujundamisele, eesmärgiga suurendada järelevalvesuutlikkust. Kasutame oma ekspertteadmisi selleks, et edendada Eesti majanduse arengut, rakendades selleks erinevaid ametile kasutada antud tööriistu, alates turgude analüüsimisest ja lõpetades tõhusa järelevalvega.

2024. aasta peamised strateegilised eesmärgid hõlmavad keskendumist tarbijate kasule, et tagada neile parim hinna ja kvaliteedi suhe. Oleme seadnud eesmärgiks, et iga ühe euro eest, mille maksumaksja on ameti finantseerimiseks pannud, peab tarbija tagasi saama vähemalt kolm eurot. Oluliseks peame ka seda, et poliitikakujundamine ametiga seotud valdkondades oleks andme- ja faktipõhine, mistõttu osaleme oma ekspertteadmistega, kus võimalik ja vajalik. Oleme head koostööpartnerid ka meie välispartneritele ning osaleme aktiivselt rahvusvaheliste organisatsioonide tegevustes.

Konkurentsiameti strateegia tugineb kvalifitseeritud ekspertide võimestamisel, organisatsiooniliste struktuuride ja tööriistade kohandamisel vastavalt muutuvatele vajadustele, tehnoloogia kasutamisel ja reaalsetel ning mõõdetavatel tulemustel. Just seda eesmärki kandis ka eelmisel aastal läbi viidud konkurentsijärelevalve ümberkorraldamine ja eraldi andme- ning majandusanalüüsi võimekusel loomine. Püüdleme selle poole, et üldsus saaks paremini aru ameti eesmärkidest ja ülesannetest ning iga Eesti inimene tunneks reaalselt, kuidas ameti tegevus tema heaolu paremaks muudab. Selleks on vaja töötada ühtses väärtusruumis, ameti tegevust on vaja vajalike ressursside ja tööriistadega toetada, ning head tööd on vaja ka tunnustada. Oleme loonud selge otsustus- ja menetlusraamistiku ning seadnud prioriteediks digipädevuse suurendamise, et tõhusust parandada.

Ameti 2023. aastal loodud strateegia 2027+ eesmärk on luua võimekus tulla toime nii praeguste kui ka tulevaste väljakutsetega konkurentsi järelevalve ja majandusregulatsiooni valdkonnas.

Alateema:

Veereform 2025+